UŽDUOTI KLAUSIMĄ          PRENUMERUOTI

Komentarai

Previous
Next

Kenksmingiausi šampūno komponentai

epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai
Paveikslėlis: © Pixabay

Renkantis šampūną, reikia atkreipti dėmesį į jo sudėtį. Kokybiškame šampūne esama maždaug 30 komponentų, dėl to susigaudyti be specialių žinių yra pakankamai sudėtinga.

SODIUM LAURETH SULFATE

Atsakingas už putojimą. Iš pradžių SLS buvo sukurtas mechanizmų ir mašinų valymui. Cheminė šio komponento sudėtis leidžia jam patekti į kraują per odos poras ir kauptis kepenų, širdies ir akių audiniuose. Tai toksiškas mutagenas, kuris gali pažeisti metabolizmo procesus. Natrio sulfanatas išties pašalina riebalus iš plaukų, tačiau tuo pat metu sausina galvos odą.

BHT (BUTYLATED HYDROZYTOLUENE)

Užkerta kelią riebalų rūgštėjimui sąveikaujant su oru. Kancerogenas. Jis jau uždraustas daugelyje šalių kaip kosmetikos komponentas.

SODIUM LAURUULAURETH SULFATE

Kitas pavadinimas – natrio laurilas arba lauretsulfatas. Dažnai maskuojamas kaip „kokoso išsaudos“. Pigus ir kenksmingas naftos perdirbimo produktas. Daug kartų sustiprina žmogaus polinkį į alergines reakcijas, sukelia išbėrimus.

DEA, TEA

Labai dažnai sutinkamas tiek pigių, tiek brangių šampūnų sudėtyje. Komponente esama amoniako, kuris, ilgai jį naudojant, daro toksišką poveikį visam organizmui, sukelia alergijas, erzinas akis, džiovina galvos odą.

SLES (NATRIO LAURETSULFATAS)

Šis komponentas švelnesnis nei jau aprašytas pirmame punkte SLS, jis dažnai naudojamas vaikiškuose šampūnuose. SLES kenksmingas, tačiau jo efektas gana trumpalaikis ir nesikaupiantis organizme. Jį tereikia kruopščiai nuplauti. Tiktai kas apie tai žino? Ir kaip kruopščiai mes skalaujame plaukus?

Šaltinis: https://vk.com/m_lifehack

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais!

Griežtai draudžiama EPATARIMAI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti EPATARIMAI kaip šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Užduok klausimą

Nerandi patarimo? Užduok klausimą ir mes patarsime!
epatarimai.lt
epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai

Kaip pradedant investuoti įveikti didžiausias savo baimes?

epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai

Ką daryti, jei nešiojamas kompiuteris kaista, sulėtėjo ir garsiai veikia?

Kokį ilgesnio malonumo masažo aliejų rinktis tiek moterims, tiek vyrams?

Filmukai vaikams lietuviškai. Rinkitės SmartKinderTV Youtube kanalą

epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai

Praktiški patarimai, kaip sutaupyti namuose