5 ženklai, kad persidirbate: kaip elgtis?

epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai

Tapote greiti ir įsiutę? O gal lėti ir be emocijų? Jei taip, įmanoma, jog jus kamuoja skirtingai pasireiškiantis lėtinis nuovargis. Jeigu pastaruoju metu gyvenimas primena amerikietiškus kalnelius arba, priešingai, esate viskam apatiški, greičiausiai persidirbote, todėl atėjo laikas pasirūpinti savo būsena. Štai, sąrašas fizinių ir psichologinių simptomų, rodančių, kad reikia susiimti, kol neperdegėte. 

Kaip be didelių pastangų atsikratyti nereikalingų kilogramų

epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai

„Svorį galima koreguoti tinkamai pasirenkant maisto produktus, valgymų dažnumą ir pakankamai judant“, – sako biomedicinos mokslų daktarė, docentė Sandrija Čapkauskienė ir primena, kad kalorijų skaičiavimas ne visada yra geriausia lieknėjimo priemonė.

Žygiavimas. 5 patarimai, nuo ko pradėti

epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai

kspertas tvirtina, kad visi, kurie nori aktyvaus laisvalaikio, gali keliauti į žygį po Lietuvos miškus ir takelius: „Daugelis žmonių mano, kad jie jau pernelyg seni žygiams pėsčiomis, o iš tiesų amžius visiškai nesvarbus. Galite žygiuoti 3 valandas ar 3 dienas – tai priklauso nuo jūsų fizinės formos ir pageidavimų“.

7 miego specialistės patarimai. Kas svarbu geram miegui?

epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai

4 iš 10 šalies gyventojų sako sunkiai užmiegantys, dar tiek pat – skundžiasi miego kokybe, o kone kas penktas ryte prabunda pavargęs, parodė atliktas tyrimas. Kodėl nyksta geras miegas, kokias klaidas darome bei kas mums galėtų padėti miegoti geriau pataria miego specialistė.

Patarimai visą dieną praleidžiantiems prie kompiuterio: kaip išvengti nugaros skausmo?

epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai

Pagalvokite apie sveikatą ir pakeiskite savo įpročius, netgi jei nejaučiate jokių simptomų. Nešiojamieji kompiuteriai išplečia darbo galimybes. Ekranas, prijungtas prie klaviatūros, ir sąlyginai nedidelis svoris yra tai, ko reikia norint laisvai judėti tiek biure, tiek bet kurioje kitoje vietoje. Tačiau nuolat dirbant prie nešiojamojo kompiuterio pradeda skaudėti kaklą, pečius, nugarą. Vis dėlto dėl ekrano ir […]

7 patarimai tobulam miegui

epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai

Kad ryte pabustumėte žvalūs ir pailsėję, išbandykite 7 patarimus tobulam miegui! Patarimai parengti, remiantis miego elgsenos specialistų rekomendacijomis.

7 patarimai sportuojantiems savarankiškai

epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai

Pateikiame keletą paprastų, mokslo duomenimis pagrįstų patarimų, kurie pravers daugeliui savarankiškai sportuojančių ar besimankštinančių žmonių. 1. Būkite atviri pokyčiams. Tik pradėję mankštintis ar sportuoti naujokai neretai itin stropiai laikosi savo fizinio aktyvumo praktikų, yra dogmatiški, prastai prisitaiko prie kintančių sąlygų. Tačiau praktiškai įgyvendinant įvairias programas pasitaiko visokiausių pakeitimų, eksperimentavimo ir pritaikymo konkrečiam asmeniui bei aplinkybėms. Atminkite […]