UŽDUOTI KLAUSIMĄ          PRENUMERUOTI

Komentarai

Previous
Next

Kaip išmaniai palengvinti darbo paieškas?

epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai
Paveikslėlis: © Pixabay

Surasti mėgstamą darbovietę bus lengviau į pagalbą pasitelkus išmanius įrankius ir pasinaudojus vertingais technologijų ekspertų patarimais.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius,  „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi keturiomis idėjomis, kurios padės surasti geriausius darbo pasiūlymus ir tinkamai pasiruošti darbo pokalbiams.

Išnaudokite „LinkedIn“ galimybes

Pirmas dalykas, kurį turite padaryti nusprendę pradėti dairytis naujo darbo – susikurti arba susitvarkyti ir atsinaujinti savo profesinių ryšių tinklo „LinkedIn“ paskyrą. Tai lyg jūsų vizitinė kortelė pontencialiems darbdaviams, todėl itin svarbu, kad joje atsispindėtų jūsų įgūdžiai, pasiekimai ir geriausios profesinės savybės.

Redaguodami savo paskyrą būtinai užpildykite visus prašomus laukus. Visiškai užpildytas profilis, „LinkedIn“ terminologijoje dar vadinamas „All Star“, todėl paieškos rezultatuose jis atsiranda aukštesnėse pozicijose. Nusistatykite viešą profilio statusą, kad jis būtų prieinamas net jūsų kontaktuose nesantiems darbdaviams ar partneriams. Nepamirškite įkelti profilio nuotraukos, naudokite raktinius žodžius ir venkite šabloninių aprašymų. Stenkitės išlikti konkretūs, rašykite glaustai ir pasistenkite atskleisti savo unikalius sugebėjimus.

Šiuo metu „LinkedIn“ platformoje yra daugiau nei 57 milijonai kompanijų ir apie 15 milijonų darbo skelbimų, tad ir galimybių būti pastebėtiems yra tikrai daug. Svarbu – tinkamai jomis pasinaudoti. Sulaukę žinutės „LinkedIn“ platformoje – būtinai į ją atsakykite. Bendraudami ir kurdami ryšius galite sulaukti vertingo darbo ar bendradarbiavimo pasiūlymo.

Išbandykite netradicinius darbo skelbimų paieškos būdus

Ieškodami darbo neapsiribokite įprastais darbo skelbimų portalais. Išnaudokite socialinius tinklus – domėkitės naujienomis savo profesinėje srityje, sekite jus dominančių įmonių puslapius ir bendrovės atstovų paskyras, prisijunkite prie aktualių „Facebook“ grupių. Taip galite greitai pastebėti patrauklų darbo pasiūlymą ir kandidatuoti į jums tinkančią darbo vietą.

Taip pat išbandykite išmanius darbo paieškos įrankius, pavyzdžiui, populiarias ir gerai vertinamas „Meet Frank“ ir „Glassdoor“ aplikacijas. Pirmoji programėlė skirta tiems, kurie darbo nori ieškoti anonimiškai. Ji padeda darbdaviams ir darbuotojams lengviau rasti vieni kitus ir diskretiškai aptarti darbo pasiūlymus. Antroji programėlė skirta ieškantiems darbo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Čia gausu darbo pasiūlymų iš viso pasaulio. Patogu tai, jog aplikacijoje susikūrus asmeninį profilį, galima iš karto kandidatuoti į patikusias darbo pozicijas.

Jei svajojate dirbti konkrečioje kompanijoje – nebijokite parašyti. Net jei laisvų pozicijų šiuo metu nėra, bendrovės visuomet ieško iniciatyvių ir motyvuotų talentų, todėl jūsų gyvenimo aprašymas gali būti išsaugomas, o tinkama darbo pozicija pasiūlyta ateityje.  Darbdaviai visuomet vertina kandidatus, kurie ateina žinodami, kad nori dirbti būtent šioje įmonėje, žino jos vertybes ir nori tapti jos dalimi.

Susikurkite išskirtinį CV

Prieš pradedant naujo darbo paieškas svarbu susikurti profesionalų gyvenimo aprašymą. Norėdami išsiskirti iš kitų aplikantų, skirkite daugiau laiko ne tik CV turiniui, bet ir jo dizainui. Vizualiai patrauklus gyvenimo aprašymas greičiau patrauks darbdavio akį ir paskatins atidžiau jį peržiūrėti.

Išskirtinius CV sukurti šiandien paprasta – tai galite padaryti tam skirtose internetinėse platformose arba išmaniosiose programėlėse. Rekomenduojame išbandyti patogų, nemokamą ir lietuvišką modernaus gyvenimo aprašymo kūrimo įrankį „Wozber“. Čia galėsite kurti CV vadovaudamiesi instrukcijomis žingsnis po žingsnio. Daug originalių gyvenimo aprašymo šablonų taip pat rasite canva.com svetainėje – teliks jį išsirinkti ir užpildyti.

Svarbiausią dokumentą darbo paieškai galite paruošti net ir savo telefone. „iPhone“ savininkams siūlome išbandyti „Resume Builder, CV Maker“, o „Android“ vartotojams – „CV & Resume Creator“ aplikacijas. Abi programėlės siūlo daugybę stilingų ir lengvai redaguojamų CV dizainų, pritaikytų pagal skirtingas darbo sritis ir specialybes. Sukurtą gyvenimo aprašymą galima išsaugoti, parsisiųsti ar atsispausdinti.

Padarykite namų darbus ir tinkamai pasiruoškite

Sulaukus kvietimo į darbo pokalbį – pasiruoškite jam namuose. Pirma užduotis – geriau susipažinti su įmone, jos veikla, darbuotojais, tikslais ir vertybėmis. Tai padės ne tik geriau suprasti siūlomą poziciją, bet ir geriau įsivertinti savo motyvaciją.

Nepamirškite, kad šiuo metu pirminiai darbo pokalbio etapai dažnai atliekami telefonu arba vaizdo skambučiu, tad neatidėkite pasiruošimo paskutinei dienai. Pasitreniruoti galite ir namuose. Tam jums prireiks tik išmaniosios programėlės.

„iPhone“ savininkai gali išbandyti „Job Interview Prep Questions“ aplikaciją. Joje rasite dažniausiai darbo pokalbio metu užduodamus klausimus, kuriems pasiruošę, pokalbio dieną galėsite jaustis ramiau.

Tuo tarpu „Android“ vartotojai gali išbandyti interaktyvią „Practice For Job Interview Questions“ programėlę. Ji pasiruošimą darbo pokalbiui paverčia smagiu žaidimu – jums atsitiktine tvarka bus pateikti įvairūs klausimai, į kuriuos reikės atsakyti balsu. Savo atsakymus galėsite įsirašyti ir vėliau perklausyti, apgalvodami, kaip galėtumėte juos patobulinti.

Šaltinis:

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais!

Griežtai draudžiama EPATARIMAI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti EPATARIMAI kaip šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Užduok klausimą

Nerandi patarimo? Užduok klausimą ir mes patarsime!
epatarimai.lt
epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai

Kaip tapti žavinga asmenybe: 7 patarimai

epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai

4 svarbūs patarimai, keičiantiems profesiją

epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai

13 programėlių, kurios gali padėti atsikratyti antsvorio

Finansų ekspertė Odeta Bložienė

7 patarimai, kaip išleisti mažiau: padės ne tik sutaupyti, bet ir apsisaugoti nuo viruso

epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai

7 miego specialistės patarimai. Kas svarbu geram miegui?