epatarimai.lt

UŽDUOTI KLAUSIMĄ          PRENUMERUOTI

Komentarai

airhubaviation
„Airhub Training“, aviacinių mokymų centras Vilniuje, plečia teikiamų paslaugų spektrą ir pradeda skrydžių palydovų pradinius mokymus. „Airhub Training“ atstovai atskleidė, kad pirmoji studentų grupė planuojama jau rugpjūtį.
Previous
Next

6 patarimai asmeninių duomenų apsaugai internete

epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai
Paveikslėlis: © Pixabay

Šiais laikais pasirodo vis daugiau naujienų apie nutekėjusius interneto vartotojų duomenis, kuriuos gali panaudoti nusikaltėliai. Paruošėme keletą patarimų, kurie padės apsaugoti jūsų asmeninius duomenis internete.

  1. Naudokite stiprius slaptažodžius

Kuriant slaptažodį, negalvokite žodžių ar skaičių, kuriuos nusikaltėliai galėtų lengvai atspėti, pavyzdžiui gimtadienio datos. Naudokite kombinacijas su mažosiom ir didžiosiom raidėm, skaičiais ir simboliais. Slaptažodžius periodiškai keiskite. Taip pat patartina naudoti skirtingus slaptažodžius skirtingose svetainėse. Slaptažodžių valdymo programėlės gali padėti nepasimesti tarp visų skirtingų slaptažodžių.

  1. Apribokite informacijos, kuria dalinatės socialiniuose tinkluose, kiekį

Visi pažįsta bent vieną žmogų, kuris viešina visas savo gyvenimo detales internete. Tai gali ne tik erzinti kitus, bet ir sukelti pavojų jūsų asmeninei informacijai. Socialiniuose tinkluose patikrinkite savo privatumo nustatymus ir atkreipkite dėmesį, kas gali matyti jūsų įrašus. Taip pat būkite atsargūs, kai viešai skelbiate savo vietovę, gimtąjį miestą, gimimo datą ar kitas asmenines detales.

  1. Atsargiai naudokite nemokamą Wi-Fi tinklą

Dauguma viešų Wi-Fi tinklų yra labai prastai apsaugoti, o tai reiškia, kad kiti to paties tinklo naudotojai nesunkiai gali sekti jūsų veiklą. Todėl patartina neapsipirkinėti internetu, kol naudojate viešąjį Wi-Fi tinklą, kad nusikaltėliai nepavogtų jūsų banko kortelės informacijos.

  1. Būkite atsargūs prieš spausdami ant nuorodų

Kibernetiniai nusikaltėliai dažnai siunčia žinutes, kurios atrodo kaip pranešimai iš banko, komunalinių mokesčių kompanijų ar kitų korporacijų. Tam tikros detalės, pavyzdžiui, gramatinės klaidos ar neįprastas el. pašto adresas išduoda, kad pranešimas yra nepatikimas.

  1. Įsitikinkite, kad svetainė, kurioje lankotės yra saugi

Prieš vedant asmeninę informaciją internetinėje svetainėje, atkreipkite dėmesį į savo naršyklės viršų. Jeigu prie svetainės nuorodos yra užrakto simbolis ir nuorodos pradžia yra „htpps“, reiškia, kad svetainė yra saugi.

  1. Naudokite papildomas saugumo priemones

Įsirašykite antivirusinę programą ir užkardą. Kad užtikrintumėte dar didesnį saugumą, galite apsvarstyti kibernetinio saugumo draudimą, kuris apsaugos jus ir jūsų šeimą, jeigu tapsite kibernetinės atakos auka.

Šaltinis:

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais!

Griežtai draudžiama EPATARIMAI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti EPATARIMAI kaip šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Užduok klausimą

Nerandi patarimo? Užduok klausimą ir mes patarsime!
epatarimai.lt
epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai

8 patarimai, kaip lengviau išmokti programuoti

epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai

Kaip tinkamai pasirinktos ausinės padeda skirti laiko sau

epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai

„Windows 10“ patarimai: 7 būdai pagreitinti savo kompiuterį

epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai

13 programėlių, kurios gali padėti atsikratyti antsvorio

epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai

Kiek reikia nuvažiuoti elektromobiliu, kad jis taptų finansiškai patrauklus?