UŽDUOTI KLAUSIMĄ          PRENUMERUOTI

Komentarai

Previous
Next

7 naudingi patarimai, kaip išlaikyti praktinį vairavimo egzaminą

regitra epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai
Paveikslėlis: Paveikslėlis: www.regitra.lt

Praktinis vairavimo egzaminas būsimąjam vairuotojui gali tapti tikru galvos skausmu, kad taip nebūtų, pateikiame jums 7 naudingus patarimus, kaip pasiruošti ir išlaikyti egzaminą „Regitroje” iš pirmo karto.

1. Išsiaiškinkite egzamino vertinimo kriterijus

Prieš mokantis vairuoti perskaitykite praktikos egzamino vertinimo kriterijų aprašą arba paprašykite vairavimo instruktoriaus jums padėti sužinoti egzamino metu vertinamas klaidas. Svarbu ne tik mokėti vairuoti, bet ir žinoti, kurios jūsų padarytos klaidos yra vertinamos kaip kritinės, o kurios nekritinės.

Dažniausiai daromos klaidos vairavimo egzamino metu: 

  • šviesoforo signalų, kelio ženklų ar ženklinimo reikalavimų nevykdymas;
  • netinkamas greičio pasirinkimas;
  • nesižvaldymas į veidrodėlius;
  • posūkio signalo nerodymas;
  • variklio užgesinimas be reikalo, netinkamos pavaros pasirinkimas;
  • nesižvaldymas per petį;
  • kitų eismo dalyvių nepraleidimas;
  • eismo reguliavimo signalų, kelio ženklų nepaisymas.

Praktiniame egzamine klaidos skirstomos į nekritines ir kritines. Nekritinės klaidos parodo, kad vairuotojas neturi pakankamai įgūdžių, o kritinėmis klaidomis tampa situacijos, kurios kelia grėsmę kitų eismo dalyvių saugumui.

VĮ „Regitra” patarimai, kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų 


2. Nuolatos praktikuokitės

B kategorijos, minimali praktinio vairavimo mokymų trukmė yra 30 akademinių valandų, bet dažniausiai tiek nepakanka, kad galėtumėte sėkmingai išlaikyti vairavimo egzaminą. Vairuokite įvairiomis dienos valandomis ir skirtingomis oro sąlygomis.

Nevenkite vairuoti lyjant, sningant ar tamsiu paros metu. Kuo daugiau praktikuositės, tuo geriau išmoksite ne tik valdyti automobilį, bet ir įvertinti eismo situacijas, įgysite pasitikėjimo savimi, jausite mažiau įtampos ir streso vairavimo metu.

Jei jau išlaikėte teorijos egzaminą VĮ „Regitroje“, vairavimo galite mokytis su šeimos nariu. Tik prieš pradedant, įsitikinkite jog turite visus reikiamus dokumentus, patikrinkite, ar kilus eismo įvykiui, galios transporto priemonės valdytojo civilines atsakomybes privalomasis draudimas.

Rekomenduojama praktikuotis ne rečiau kaip 2-3 kartus per savaitę. Jei turite galimybę, vairuokite kaip įmanoma dažniau ir nedarykite ilgų pertraukų. Vairavimo mokymosi pradžioje, kol įgūdžiai nėra pilnai susiformavę, įgytos žinios ir praktika greitai pasimiršta, todėl padarius kelių savaičių (o gal net mėnesių) pertrauką, gali tekti mokytis iš viską naujo, o tai – kainuoja.

3. Išbandykite kuo daugiau automobilių

Kuo daugiau skirtingų automobilių modelių būsite vairavę, tuo lengviau bus perprasti automobilio valdymą vairavimo egzamino metu. Net jei jums teks važiuoti su tokiu automobiliu, kurio dar nebuvote vairavę, neišsigaskite – visų automobilių valdymo principas yra vienodas, jums pavyks!

Taip pat nebijokite keisti ir vairavimo instruktorių. Naujas vairavimo instruktorius įvertins jūsų įgūdžius objektyviai ir galbūt pastebės tam tikras jūsų daromas klaidas, kurių nepastebėdavo buvęs instruktorius.

4. Pažinkite vietovę, kurioje laikysite egzaminą

Lengviau išlaikyti vairavimo egzaminą tame mieste, kuriame mokėtės vairuoti, nes dalis sankryžų ir kelio ženklų jau bus jums žinomi. Besimokant vairuoti, stenkitės kaskart važiuoti vis kitu maršrutu. Jei mieste yra sankryžų, per kurias važiuodami jaučiatės neužtikrintai – klauskite patarimo pas vairavimo instruktorių ir išsiaiškinę teorinę dalį, važiuokite per tą pačią sankryžą tiek kartų, kiek reikės, kad galėtumėte vairuodami jaustis drąsiai.

5. Pasirinkite geriausią egzamino laiką

Pasirinkdami egzamino datą būkite tikri, kad tą dieną jums nereikės niekur skubėti. Taip išvengsite nereikalingo streso. Skirkite pakankamai laiko atvykti į egzaminavimo centrą.

Nevėluokite, atvykite anksčiau prieš egzaminą ir susipažinkite su aplinka – pasivaikščiokite po teritoriją, apžiūrėkite aikštelę, kurioje laikysite egzaminą. Laiką po egzamino planuokite taip, kad iš karto po egzamino, jums nereikėtų skubėti į pamokas, studijas ar darbą.

Geriausias laikas laikyti egzaminą yra tuomet, kai gatvėse yra mažiausias eismo intensyvumas. Todėl laikas darbo dienomis nuo 10.00 val. iki 14.00 val. arba šeštadienį – geras pasirinkimas.

6. Nebijokite egzaminuotojo

Prieš vairavimo egzaminą jūs turėsite kelias minutes skirtas susipažinti su automobiliu. Išnaudokite šį laiką: susireguliuokite galinio vaizdo veidrodėlius, apžiūrėkite kur įsijungia žibintai, langų valytuvai ir kiti prietaisai. Jeigu kažko nerandate arba nemokate įjungti – klauskite pas egzaminuotoją. Laikas iki egzamino pradžios skirtas viskam išsiaiškinti, egzaminui prasidėjus – klausti nebegalėsite.

Jeigu egzamino metu neišgirdote arba nesupratote egzaminuotojo nurodymo, nebijokite paprašyti pakartoti. Egzamino metu sutelkite visą dėmesį į kelią, eismo sąlygas ir automobilio valdymą, nežiūrėkite į filmavimo kamerą, egzaminuotoją ir negalvokite apie tai ką jis žymisi savo užrašuose.

7. Būkite ramūs ir pozityvūs

Jūsų nusiteikimas yra labai svarbus. Neturėkite išankstinių nuostatų, kad kažkas gali nepavykti. Jūs daug mokėtės vairuoti kelyje, mokate alikti manevrus aikštelėje, taigi esate pasiruošę. Pradėkite egzaminą galvodami, kad tikrai jį išlaikysite. Vairuokite saugiai, parodykite savo žinias ir įgūdžius – jūs galite!

Šaltinis: KETBILIETAI

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais!

Griežtai draudžiama EPATARIMAI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti EPATARIMAI kaip šaltinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Užduok klausimą

Nerandi patarimo? Užduok klausimą ir mes patarsime!
epatarimai.lt
epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai

Kaip taisyklingai plauti rankas?

My Shemen kosmetika – aliejų, kremų ir serumų linija džiaugsmui

epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai

Taupūs kultūringo laisvalaikio patarimai

epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai

13 programėlių, kurios gali padėti atsikratyti antsvorio

epatarimai.lt naujienos patarimai straipsniai

6 patarimai asmeninių duomenų apsaugai internete