IT sritis tampa vis labiau ir labiau patraukli įvairaus amžiaus ir specialybių žmonėms, tačiau kartais žmonės galvoja, kad programavimas yra kažkas sunkaus ir tikrai ne jiems. Manai, kad esi vienas iš jų? Turime tau gerų naujienų. Ne visi IT srities darbai reikalauja turėti programavimo žinių. Šiame įraše norime pasidalinti net 9 specialybėmis, į kurias gali kandidatuoti nemokėdamas programuoti.
UI dizaineris
User Interface dizaineris yra atsakingas už programos išvaizdą visais jos gamybos etapais – nuo idėjos iki gamybos. Taip pat jam reikia pasirūpinti, kad vartotojai turėtų aiškias instrukcijas, kaip naudotis programa. Be to, UI dizaineriai yra atsakingi, kad visi programos elementai veiktų darniai.
UX dizaineris
User experience dizaineris yra atsakingas už tai, kad programėle naudotis būtų patogu ir lengva. Pagrindinis UX dizainerio darbas yra išsiaiškinti, ko vartotojas tikisi iš programos. Turėdamas šią informaciją, jis turėtų sugalvoti, kaip patogiausiu būdu pateikti programos informaciją. UX dizaineris taip pat turėtų išmanyti duomenų analizę, nes priimami sprendimai remtųsi būtent ja.
Programinės įrangos kokybės testuotojas
Šie testuotojai privalo įsitikti, kad programa veikia sklandžiai ir patogiai, dar prieš paleidžiant ją naudoti vartotojams. Šie specialistai turi paleisti įvairių scenarijų testus, kad atrastų galimas klaidas ir jos būtų ištaisytos, o galutinio produkto kokybė taptų nepriekaištinga.
SEO specialistas
Galbūt ši specialybė atrodo labiau iš rinkodaros srities, tačiau kartu ji turi nemažai bendrumo su IT. SEO specialistai turi gerai išmanyti paieškų algoritmus, sekti jų atnaujinimus, kad svetainės būtų nuolat optimizuojamos. Būtent todėl SEO specialistai turi dirbti kartu su programuotojais.
Duomenų analitikas
Duomenų analitikui svarbiausia gerai išmanyti matematiką bei statistiką. Šis darbas patiks tiems, kas norėtų gebėti nuspėti tendencijas arba gebėti papasakoti savo atradimus paprastais žodžiais.
Svetainių analitikos specialistas
Ši specialybė yra susijusi su skaitmenine rinkodara ir SEO. Tokie specialistai seka svetainių lankomumą, stebi svetainių elementų efektyvumą, taip pat naudodamiesi Google Analytics vertina vizualizacijas. Visgi šis darbas yra gana intensyvus, nes norint gerai uždirbti, turėsi dirbti su daug klientų.
Programinės įrangos pardavėjas
Jei tu jauti, kad pardavimai yra tavo stiprioji vieta, tuomet visada verta išbandyti pardavimus IT srityje, nes jei pasiseks, turėsi gerą progą daug užsidirbti. Tačiau turėk omeny, jog tai intensyvus darbas, galintis atimti ir nemažai asmeninio laiko.
Techninės pagalbos specialistas
Žinoma, yra tokių „support‘o“ darbų, kur reikalingos detalios techninės žinios, tačiau nemažai jų nereikalauja specifinio išsilavinimo. Dažniausiai užtenka mokymų ir jau gali pradėti dirbti. Taip pat vienas didesnių šio darbo privalumų, jog jį gali dirbti ir namuose.
IT darbuotojų atrankų specialistas
Nors šiam darbui ir nereikia mokėti programuoti, tačiau norint įdarbinti tikrai gerus IT specialistus, reikia turėti nemažai IT srities žinių. Idealiu atveju, toks specialistas turėtų būti jau dirbęs IT srityje, kad išmanytų įvairius jos niuansus.
Tikimės, jog šis įrašas tau leido plačiau pažvelgti į karjeros IT srityje galimybes ir įkvėpė save išbandyti šioje srityje, net ir nesimokant programuoti.
Nori NEMOKAMOS karjeros konsultacijos? Registruokis ČIA.