Ypatingai karštus vasaros orus sunku ištverti ne tik mums – sunkiau ima veikti ir kai kurie namuose esantys prietaisai.
Bene daugiausiai keblumų kyla šaldytuvams ir šaldikliams: jei vasaros sezonu norite išsaugoti jų efektyvumą ir „palengvinti“ šios buitinės technikos darbą, teks įdėti šiek tiek pastangų – pradėkite nuo šių patarimų!
1. Nelaikykite šaldytuvo tuščio. Kuo tuštesnis bus Jūsų šaldytuvas, tuo daugiau darbo jam reikės įdėti, kad būtų pasiekta numatyta temperatūra – jei jis dažnai būna apytuštis, bent jau vasaros sezonu rekomenduojama į vidų įdėti indus su vandeniu. Tiesa, kaupiant maisto produktus, persistengti taip pat nereikėtų, kadangi per didelis jų kiekis apsunkins kompresoriaus darbą. Tad geriausia, jeigu pavyks išlaikyti balansą ir šaldytuvo nepalikti tuščio, bet tuo pačiu ir neperpildyti.
2. Šiek tiek padidinkite jo temperatūrą. Šaldytuvą labai stipriai paveikia kambario šiluma, todėl itin karštomis dienomis šiam įrenginiui dar sunkiau pasiekti ir išlaikyti nustatytą temperatūrą. Tačiau Jūs galite šiek tiek pagudrauti ir keliais laipsniais ją padidinti – tuomet šaldytuvui prireiks šiek tiek mažiau pastangų. Visgi, persistengti šiuo atveju nereikėtų: jei temperatūra bus aukštesnė nei 4 laipsniai, iškils grėsmė šaldytuve esančių produktų šviežumui.
3. Palaikykite švarą. Bene svarbiausia yra pasirūpinti kondensatoriaus ritėmis – siekiant šaldytuvo efektyvumo, jas reikėtų išvalyti bent jau kartą per metus. Jūsų šaldiklis ir šaldytuvas iš vidaus taip pat turėtų būti švarūs: išvalę juos su šiltu, muiluotu vandeniu pašalinsite bet kokius mikrobus ir nešvarumus, galinčius turėti įtakos sklandžiam šių prietaisų darbui. Tokios užduoties nereikia kartoti dažnai, tačiau prasidėjus karščiams, vertėtų kritiškai įvertinti buitinės technikos būklę.
4. Įsitikinkite, kad šaldytuvo durelės yra pakankamai sandarios. Jeigu prie šaldytuvo durų esančios gumos yra pažeistos ar stipriai susidėvėjusios, viduje esantis oras gali patekti į išorę – tai reiškia, jog šaldytuvui teks dirbti sunkiau, kad šie nuostoliai būtų kompensuoti. Ši problema aktuali ne tik vasaros sezonu – kartais net ir labai geri šaldytuvai gali nemaloniai nustebinti, tad verčiau pasitikrinkite: atsarga gėdos tikrai nepadarys.
5. Palikite aplink šaldytuvą pakankamai erdvės. Suteikite šiam prietaisui pakankamai vietos, kad jis galėtų „kvėpuoti“: nepristumkite pernelyg arti sienos, stenkitės nestatyti arti kitų šilumos šaltinių, tokių kaip orkaitės, indaplovės ar netgi langai. Jei pavyks visa tai įgyvendinti, šaldytuvas dirbs efektyviai nepriklausomai nuo to, kokia bus lauko ar kambario temperatūra – dėl to iš tiesų verta pasistengti!
6. Stenkitės veltui nevarstyti šaldytuvo durų. Daugelis puikiai žino, jog atidarius šaldytuvo dureles, šiam įrenginiui ir vėl reikia stipriai dirbti, kad būtų pasiekta prieš tai buvusi temperatūra. Jei atidarysite jas tik tuomet, kai iš tiesų žinosite, ką norite pasiimti, gerokai palengvinsite šaldytuvo naštą. Kuo rečiau ir kuo trumpiau – pasistenkite išsiugdyti tokį įprotį ir rezultatus tikrai pavyks pastebėti.
Pasitelkę šiuos patarimus, galėsite būti tikri, jog net ir pačiomis karščiausiomis dienomis šaldytuvas veiks efektyviai ir nereikalaus papildomos elektros energijos. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad tai priklauso ne tik nuo Jūsų įpročių, bet ir nuo naudojamo modelio – jei pats šaldytuvas yra pakankamai senas ir energetiškai neefektyvus, teks pagalvoti apie didesnius pokyčius.