Šiais laikais žmonės yra neatsiejami nuo telefonų. Juos nešamės visur – į vakarėlius, restoranus ir net į tualetą, tačiau jei kas nors telefonui nutinka, neretai nežinome, ką daryti. Taigi, paruošėme dažniausių telefonų problemų sąrašą, kurias nesunkiai galima išspręsti.
- Sulėtėjęs telefonas
Tai yra pati dažniausia telefonų problema, kuri pasitaiko dar dažniau, kai telefonas sensta. Lėtumo priežastis yra nereikalingos programėlės, kurios naudoja jūsų prietaiso RAM atmintį ir saugo daugybę failų jūsų telefone.
Ištrinkite visas nereikalingas programėles ir failus iš telefono, išvalykite savo talpyklą. Jeigu telefonas vis dar lėtai veikia, atkurkite gamyklinius parametrus.
- Prasta baterija
Deja, su tuo susiduria kiekvienas telefono savininkas. Pagrindinės problemos yra trumpas baterijos tarnavimo laikas arba lėtas krovimo laikas.
Baterijos nustatymuose sužinokite, kurios programėlės eikvoja daugiausiai baterijos ir ištrinkite tas programėles. Naudokite baterijos taupymo režimą, išjunkite vietovės paslaugas, sumažinkite ekrano apšvietimo lygį.
- Atminties trūkumas
Daugumos telefonų saugyklos yra apkrautos nuotraukomis ir vaizdo įrašais. Nusipirkus naują telefoną, reikėtų pasirūpinti savo saugykla, kad po keleto dienų nereikėtų panikuoti dėl atminties trūkumo, ypač, kai ne visų telefonų atmintį galima praplėsti.
Naudokite talpyklos valymo programėles, kurios leidžia išvalyti tam tikros programėlės talpyklą. Ištrinkite nereikalingas programėles. Perkelkite savo nuotraukas į debesies talpyklą, kad atlaisvintumėte atimties kiekį savo telefone.
- Telefono arba programėlių išsijungimai
Tai įvyksta, kai jūsų programėlėse įsivelia klaida ar kai telefonui trūksta atminties.
Išvalykite išsijungiančios programėlės duomenis programėlių tvarkytuve. Venkite naudoti kelias programėles vienu metu. Perkraukite telefoną arba atstatykite gamyklinius parametrus.
- Perkaitimas
Per dažnas telefono naudojimas priverčia jį kaisti. Reiklios programėlės, pavyzdžiui, žaidimai padidina prietaiso temperatūrą, o tai gali neigiamai atsiliepti baterijai.
Stenkitės nenaudoti telefono, kol jis kraunasi. Nenaudokite procesorių apkraunančių programėlių ir darykite pertraukas. Jeigu telefonas vis dar kaista, gali būti kaltas pats gamintojas.
- Ryšio problemos su Wi-Fi ar Bluetooth
Tai viena iš laikinų telefono problemų, kurią nesunkiai galima išspręsti. Įjunkite lėktuvo režimą 30-60 sekundžių ir pamėginkite iš naujo prisijungti.
- Neina atsisiųsti programėlių
Pagrindinė šios problemos priežastis yra sugadinta talpykla. Išvalykite „Google Play“ talpyklą. Patartina ištrinti ir „Google Play“ istoriją. Įsitikinkite, kad naudojate naujausią „Google Play“ versiją. Jeigu problema nedingo, išvalykite „Google Play Services“ talpyklą ir duomenis.
- Sinchronizavimo problemos
Sinchronizavimo problemos po kurio laiko išsisprendžia automatiškai. Jeigu taip nėra, pašalinkite savo „Google“ paskyrą ir pridėkite ją iš naujo. Įsitikinkite, kad jūsų interneto ryšys veikia tinkamai. Patikrinkite, ar yra sistemos atnaujinimų ir, jei reikia, atnaujinkite.
- Neveikia „microSD“ kortelė
Tai atsitinka, kai jūsų SD kortelė susiduria su skaitymo ar rašymo klaidomis ir jūsų telefonas negali atpažinti SD kortelės po formatavimo. Patikrinkite savo atminties kortelės talpą ir formatuokite ją į exFAT, jeigu jos talpa yra iki 32 GB. Perkraukite savo telefoną atkūrimo režime ir pasirinkite „Android“ talpyklos išvalymą. Tokiu būdu išvalysite SD kortelę ir pakeisite jos formatą į FAT32.
- Įskilęs ekranas
Tam, kad išvengtumėte šios problemos, naudokite gerą ekrano saugiklį. Jie gali būti brangūs, tačiau ši investicija gali atpirkti sudužusius ar įskilusius ekranus.